About

Nechávám si říkat Camellia, nebo zkráceně Cam. Je mi 24 let a žiju v malém městě v Moravskoslezském kraji.


V současnosti studuji na VOŠ, obor spojený s cestovním ruchem.

Jsem dost velký japanofil, fascinuje mě Japonsko a jeho kultura, pop-kultura a všechny ty kravinky okolo. Nějaký čas jsem studovala japonštinu na univerzitě, ukázalo se však že je to těžší než se zdálo, tak pokračuji jako samouk.

Mezi mé koníčky patří seriály, filmy a muzikály, hlavně ty japonské, ale také čtení knih a psaní povídek. Dříve jsem psávala hodně fanfikcí, v poslední době se snažím spíše o vlastní povídky (ač spíše jen pro sebe do šuplíku) a básničky.

Mé oblíbené anime jsou například Kuroshitsuji, Hakuouki a Prince of Tennis.

Oblíbení zpěváci jsou například Yuya Matsushita, Kato Kazuki, Yutaka Ozaki, Yamashita Tomohisa, také Kimeru a spousta dalších, z nejaponských například Daniel Landa, Eisblume, Evanescence, Paramore, atd...

V současnosti blbnu po kpopové skupině Cross Gene. Jinak kpop k smrti nesnáším. Co už.

Z japonských muzikálů a jiných současných představení jsem velký fanda Tenimyu, dále Kuromyu, Hakumyu, The Messiah Project, dále třeba muzikály od Amuse atd... Z českých patří mezi mé oblíbence například Drákula od Karla Svobody, Krysař od Landy, nebo Hamlet od Ledeckého.

 Ze seriálů sleduju Doctora Who, Supernatural, a teď nedávno jsem propadla Once Upon a Time. A Stargate je srdcovka.

Mým nejoblíbenějším hercem je Ken Ogasawara (a jedinej co tu stojí za zmínku).
Kdybych měla psát seznam svých oblíbených herců a tak tak by byl asi nekonečný. (David Tennant. Billie Piper. Nakagauchi Masataka. Kato Kazuki. Robert Carlyle. Amanda Tapping. Richard Dean Anderson. Nekonečný seznam jmen.)

Co se knížek týče, vyrůstala jsem na Foglarovi a Harrym Potterovi. To je pro mě klasika. V dnešní době čtu téměř všechno kromě detektivek. Mám ráda různé romance a fantasy. Z oblíbených autorů mě teď napadá třeba Richelle Mead, a na víc si nevzpomenu.

Jsem majitelkou dvou roztomilých kočičích slečen, a armády plyšových žab.

 | Facebook | e-mail |

1 komentář:

  1. Vypadáš mile. Jsi jeden z mála co zná Eisblume. Což je asi škoda.
    Doctor Who a Supernatural jsou boží seriály. I když sice ani jeden nesleduju pravidelně, ale fakt stojí za to.

    OdpovědětVymazat